Biblioteka na Classroomie

Zapraszamy do odwiedzania biblioteki szkolnej na Classroomie. Znajdziecie tam nie tylko  linki do lektur i materiałów przedmiotowych, ale także gry, konkursy i wirtualne podróże. Kod do zajęć poniżej na obrazku.

Wpływ czytania na rozwój dzieci i młodzieży

Do mądrości nie da się dojść na skróty, bez czerpania ze skarbca wiedzy i przemyśleń innych ludzi. Krótko mówiąc: nie da się do niej dojść bez czytania. Czytanie wpływa na rozwój i zdrowie każdego dziecka, małego i dużego. Specjaliści zajmujący się rozwojem dziecka podkreślają wpływ czytania na aktywizację pięciu obszarów kompetencyjnych:

• rozwój komunikacji
  • rozwój inteligencji emocjonalnej
  • rozwój koncentracji
  • rozwój emocji
  • odpoczynek

Dla Rodziców: Nauczmy się uznawać za sukces każdą sytuację, w której nasze dziecko samo sięga po książkę: ogląda okładkę, ilustracje, czyta pierwsze słowa, a potem zdania. Propagujmy takie zachowania, okazując zainteresowanie, rozmawiając z dzieckiem o tym, co właśnie obejrzało i przeczytało.  Spędzajmy z dziećmi jak najwięcej czasu.                                                                                                       Dobry przykład, własny przykład!

Czytanie książek wpływa  na rozwój...

Czytaj więcej: Wpływ czytania na rozwój dzieci

Pamiątka z wakacji - konkurs plastyczno- literacki

Sięgnijcie pamięcią do najpiękniejszych wakacji. Na pewno macie fantastyczne wspomnienia i pamiątki z poprzednich lat albo marzenia o przywiezieniu jakiejś pamiątki. Pokażcie lub opiszcie nam tę pamiątkę z wakacji lub podróży, która jest dla Was cenna i wywołuje miłe wspomnienia lub o której marzycie, żeby ją mieć.

Regulamin konkursu:

1.  Cele konkursu:

• promowanie biblioteki szkolnej
  • prezentacja i popularyzacja twórczości dziecięcej
  • kształtowanie uzdolnień, zainteresowań dzieci i młodzieży
  • wskazywanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu
  •  promocja szczególnie uzdolnionych autorów
  • odkrywanie młodych talentów

2. Uczestnicy: Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły.

3. Technika dowolna: praca plastyczna, zdjęcie, na komputerze, kompozycja przestrzenna, praca pisemna.

4. Termin konkursu: Konkurs trwa  do 2 października 2020 roku. Prace należy przynosić do biblioteki szkolnej.

5. Nagrody:Autorzy wyróżnionych prac otrzymają nagrody rzeczowe.

Rok  szkolny 2020/21