,,Idą święta nie o smsie  lecz o kartce pamiętaj”

Na świecie już ponad 5 mld ludzi korzysta z telefonów komórkowych, a ponad 4 mld korzysta z internetu.  Nowe technologie są dla nas ważne , ułatwiają  codzienne  życie , dostarczają rozrywki, pomagają być w kontakcie z innymi,  ale pamiętajmy że nigdy nie zastąpią nam drugiego człowieka! Badania pokazują , że w sieci spędzamy około 6 godzin dziennie, a z bliskimi około 1 godziny.

Dlatego też w grudniu przystąpiliśmy do akcji pt: ,,Idą święta nie o smsie  lecz o kartce pamiętaj”, podczas której zachęcaliśmy dzieci, młodzież, rodziców  naszej szkoły ,a także grono pedagogiczne do odłożenia telefonu i ,,włączenia” relacji.

Mikołajki w naszej szkole!
6 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Mikołajki. Z tej okazji było wiele atrakcji. Samorząd Szkolny zorganizował kiermasz ciast z mnóstwem słodkości oraz cała społeczność szkolna bawiła się robiąc zdjęcia w fotobudce. W szkole był też Mikołaj z elfami , który rozdawał cukierki. To był dzień pełen wrażeń!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii oraz wkrótce udostępnimy linka do galerii fotobudki.

Z inicjatywy Samorządu Szkolnego w tym roku odbędzie się Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata.Na początku listopada odbędą się w naszej szkole pogadanki, konkursy, warsztaty, projekcje dotyczące praw dziecka , godności, szacunku i wolności.

Z inicjatywy członków Samorządu Szkolnego  w tym roku w naszej szkole odbędzie się  Kampania 19 Dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.

Co roku przez 19 pierwszych dni listopada na całym świecie trwa Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada odbędą się w naszej szkole pogadanki, warsztaty, konkursy i projekcje dotyczące  o praw dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwa, wolności. Uczniowie naszej szkoły rozmawiali będą  o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia. Autorem światowej kampanii jest Women’s World Summit Foundation i co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą, by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy. Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej. Razem z nami buduj świat wolny od przemocy, świat pełen miłości i szacunku do drugiego człowieka.

Kampania – 19 dni- przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.

Jak  już wcześniej informowaliśmy w okresie pomiędzy 1-19 listopada nasza szkoła po raz pierwszy,  z inicjatywy samorządu uczniowskiego aktywnie włączyła się w Kampanię – 19 dni- przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.

W tym czasie w naszej szkole odbyły się warsztaty dotyczące różnych form przemocy stosowanej wobec dzieci i młodzieży, które przygotowało dla nas zaprzyjaźnione  Stowarzyszenie ,,Nikoletia”.  Samorząd uczniowski przeprowadził konkursy,  podczas których uczniowie wykonywali plakaty wyrażające sprzeciw przeciwko przemocy. W klasach najstarszych odbyła się projekcja z omówieniem filmu pt. ,,Żałuję”, a także powstał łańcuch na którym każdy uczeń mógł wyrazić swoje zdanie na temat tego, dlaczego przemoc jest zła. Członkowie samorządu czytali bajki najmłodszym kolegom z klas 1-3 i wspólnie z nimi tworzyli plakat. To był czas, kiedy rozmawialiśmy o bezpieczeństwie, wolności, godności, szacunku – czas kiedy włączyliśmy się aktywnie w budowanie świata bez przemocy.