Czytelnicy przybywajcie!

 21.10.2020 r. biblioteka szkolna zorganizowała pierwszą Literacką Herbatkę, czyli spotkanie czytelnicze, na której zainicjowano konkurs głośnego czytania ,,Polowanie na Superlektora’. Oprócz tego do Szkolnego Koła Czytelniczego wstąpili nowi członkowie. Jeżeli ktoś lubi książki i bibliotekę, akcje i wydarzenia czytelnicze, herbatkę i ciasteczka to zapraszamy do nas.  Smile

Dzień Życzliwości 2019

W naszej szkole 21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości, Pozdrowień i Uśmiechu. Członkowie Szkolnego Koła Czytelniczego z tej okazji przeprowadzili akcję promującą w porozumieniu Samorządem Uczniowskim w ramach Tygodnia Życzliwości  i Tolerancji. Na drzwiach klasowych pojawiły się plakaty informacyjne, a zaangażowani czytelnicy rozdawali w tym dniu karteczki z sentencjami  o życzliwości, uprzejmości i dobroci. Każdy kto tego dnia powiedział 3 życzliwe słowa do każdej osoby w klasie otrzymał cukierka. Niektórzy mieli z tym problem, ale większość uczniów potrafiła w tym dniu powiedzieć innym dużo ciepłych słów. Tak trzymajmy cały rok!

Nie tylko czytamy…

Uczniowie należący do  koła czytelniczego są aktywnymi współgospodarzami biblioteki szkolnej. Oni nie tylko lubią czytać i przychodzić do biblioteki, ale również:

  • dbają o czystość regałów bibliotecznych
  • oferują pomoc  w wypożyczaniu książek, zwłaszcza czytelnikom  w wyszukiwaniu książek na półkach
  • pilnują  porządku w czasie przerw  w bibliotece
  • są współorganizatorami wielu wydarzeń czytelniczych min. cyklicznych spotkań czytelniczych przy herbatce
  • biorą udział w przygotowaniu i przeprowadzaniu w/w przedsięwzięć oraz promują je w środowisku szkolnym poprzez przygotowanie ogłoszeń i wykonanie plakatów, poszukiwanie materiałów konkursowych i udział w nich oraz wykonywanie dekoracji              czy dbanie o wystrój biblioteki

Ich kreatywność, pomysłowość pracowitość w dużym stopniu wspiera pracę bibliotekarzy oraz wpływa na promocję biblioteki w szkole i przyciąga czytelników.

 

PODANIA DO POBRANIA

  

WIRTUALNY SPACER 

PO SZKOLE