Do naszej świetlicy zawitała wiosna

Jesienne wspomnienia ze świetlicy

W świetlicy w pełni korzystaliśmy z uroków jesieni. Dzieci bardzo chętnie zbierały żołędzie do białostockiego Zoo, które zostały przeznaczone na pokarm dla dzików. Wsparły również akcję zbierania kasztanów dla chłopca chorego na rdzeniowy zanik mięśni. Jesień to również okres pozwalający uczniom rozwinąć się plastycznie… w sali świetlicowej zagościły ludziki z kasztanów i plasteliny oraz kolorowe liście malowane na różne sposoby. Piękna jesienna aura pozwalała nam spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu w tym trudnym czasie pandemii.

Dzieci ze świetlicy wzięły udział w akcji wspierającej zwierzaki z białostockiego zoo.

Jesień to czas robienia zapasów na zimę. Pracownicy zoo muszą zadbać o swoich podopiecznych i zebrać im trochę pyszności na chłodne dni. Dziki, daniele, jelenie czy żubry - to dla tych zwierzaków ruszyła zbiórka w Zoo Akcent. Dzieci ze świetlicy SP 30 wzięły udział w akcji i zebrały imponującą ilość żołędzi.

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła

20 lutego dzieci ze świetlicy szkolnej zostały zapoznane z tradycjami „tłustego czwartku”.

Dzień kota

17 lutego swietlica szkolna obchodziła Dzień Kota. Korzystając z pięknej pogody dzieci rysowały kredą portrety kotów na podwórku. Przy okazji udało nam się znaleźć pierwsze stokrotki.